Mitra


Narozen:
3.11.2016
Plemeno: Československý vlčák
Jméno v rodokmenu: Yaken II. od Úhoště
Skutečné jméno: Mitra
Přezdívky: špuntík, pytlík, medvídek, ťunťa, lotr
Degenerativní myelopatie: N/N (oba rodiče testovaní - N/N)
COI: 15,8% (8 generací)
AVK: 36,4% (8 generací)

Otec: Domenico Tichý stín
Matka: Xí od Úhoště - naše Rakša:)
Sourozenci: tři, rodokmen

Slovo mitra pochází ze sanskrtu a znamená přítel, mithras, maitreya, mithra pak je takové putovní indicko-íránsko-arménsko-řecko-římské božstvo.

Čím je Rakše podobný:

 • Vzhledem. Chtěli jsme vlčáka stříbrného jako je Mitrův táta, aby jsme věděli čí jméno řvát, až spatříme chlupatý kožich dělající neplechu. Dopadlo to ale tak, že jsou prakticky stejní, a už jsme několikrát okřikovali nevinného:)
 • Láska k jízdě autem - blíží se hodnotě absolutní nuly.
 • Láska k žrádlu - neukojitelná.
 • Láska k lidem - tady Rakšu překonává. S věkem sice přestal při mazlení úpět a učurávat, ale i tak mám pocit, že jsme ho vydatnou socializací ve štěněcím věku nenávratně porouchali...
 • Fascinace Šivou. Rakša z toho už vyrostla a zmoudřela, Mitra zatím stále na kocourka zírá a zírá a zírá a nemůže se ho při očuchávání nabažit.
 • Klidnou povahou. Vypadá to, že bude ještě pohodovější než Rakša - má nakročeno k statusu "pes salámista".
 • Válení se v nechutnostech. Rakša už je dávno čistotná dáma, Mitráš považuje den za ztracený, pokud se mu z vycházky nepodaří přijít nakrmený a natřený aspoň kravským bobkem.

Co od Rakši pochytil:

 • Štěkání za plotem. Zatím to zní jako kokrhání, ale trénuje poctivě.
 • Povely jako stůj, můžeš, chování v nových situacích.
 • Zahradničení je jeho nový koníček. Začal v malém (pojídání semínek trávy při zasívání, zajídal to pískem), pokročil přes vytahování nově zasazeného vřesu (3x po sobě, vždy pod rouškou noci), pár vyhrabaných děr tu a tam nepočítám, a teď už postoupil na vyšší kriminální level - vloupávání se do zeleninové zahrádky (dvoje rozkousaná vrátka) a sklízení malin (buldozerovou metodou), rajčat, jahod a ostružin + zadupávání všeho okolo a vyplivávání toho, co není zralé a nebo je brambora.

Co zničil, sám od sebe:

 1. Dlouho jsem se bála, že Mitra je prostě tak porouchané čévéčko, že nic ničit nebude. Ale krom nelegálního zahradničení nakonec začal páchat přestupky: je v pořádku!
 2. 2 ks nakousaných vodítek. To bylo hned.
 3. Ukradený chleba ze stolu. Hned jsem za ním vyběhla a nadávala, on pochopil, že je zle, tak se skrčil, nahrbil a učurával, ovšem nedošlo mu, že nejlepší řešení je ten bochník vyplivnout... Počuraný a oslintaný chleba jsem mu výchovně zabavila, hrozný zážitek to byl pro oba. Ovšem o pár měsíců později totéž zkusil s houskou.
 4. Plastové ochranné brýle. Nenápadně si je ukradl z dílny, ohryzal cca jednu třetinu, Rakša ho celou dobu sledovala a nic mu neřekla.
 5. Lem sukně 2x10 cm, barva modrá, toho času na Evě, která ho nic netušíc zrovna mazlila a chválila. Kousek spolkl a divil se, že mazlení nepokračuje.