Vrh "M II." od Úhoště

Rakša (Xí od Úhoště) & Shadow (Cair Potomok vlkov)

Více o Rakše, fotogalerie, rodokmen, dokumenty.

Rakša je naše tříletá fenka, o níž si můžete počíst na tomto webu. Doporučuji především články a zápisky. Kratší shrnutí pro potenciální zájemce o štěňata je zde.

Více o Šedým, fotogalerie, web, rodokmen.

Shadow je teprve mladý pes, je to jeho první vrh. Julie se Šedým cvičí, je součástí jejího musherského týmu a na výstavách je úspěšný. Povahu má klidnou a přátelskou, pevné zdraví, na Rakšu je málo příbuzný a nebydlí v zahraničí - čili vidíte, proč jsme je uháněli jít na bonitaci:)

Štěňata

Narození: brzy ráno 8.12.2012, tři fenky a dva pejsci, jeden pejsek po devíti dnech náhle uhynul

Rodokmen: zde

Statistiky: COI (5) = 2,89%, COI (7) = 10,59%, AVK (7) = 55,51%, RC (7) = 18,21%, vlčí krev = 27,90%

Vrh je zapsaný na chovnou stanici Od Úhoště chovatelky Hanky Kaufmanové.

Monty II. od Úhoště

DM: N/N (po rodičích)Číslo zápisu: CMKU/CSV/3448/12 Růžová šňůrka.

Danka je fenka opatrná, taková naše mazlivá puťka. Místo divokých her a objevování okolí se sourozenci, se raději vtulila lidem do náruče. A když štěňatům narostly zuby a začli kousat, Danka kousala nejjemněji. Nicméně něžnost a opatrnost mizí, když dojde na žrádlo a co se týče sourozenců, už si taky dovede stát za svým. Běda, když jí Mysteria chtěla ukrást kostičku, za takové vzteklé vrčení by se nemusel stydět ani dospělý vlk:)

Velmi nám připomíná vzhledem Rakšu, když byla malá.

Ve Španělsku prospívá skvěle, nejnovějšímu lidskému členovi smečky dělá něžnou chůvu, ráda provokuje fretku co nesnáší psy, a zatímco k lidem je stále stejně mazlivá, na ostatní fenky už se začíná naparovat.

Výběr Dančiných fotek.

Danka v klubové fotogalerii

Marley II. od Úhoště

Číslo zápisu: CMKU/CSV/3446/12

Bonitační karta

Video z bonitace

Na štěněcích fotkách jej poznáte podle tmavě zelené šňůrky kolem krku.

Monty se nám zdá být klidný, vyrovnaný pejsek, který si rád ukořistí míček nebo provázek a stranou od dovádivých sester si ho požvejká. K lidem má vztah pozitivní - dobře se na nich spí. Když nejsou k mání lidi, tak si podloží hlavu ségrou, nebo aspoň Rakšou. Hraní, praní, krmení a spaní prostě Montíkovi stačí ke štěstí.

Se svými majiteli chodí cvičit, pravidelně socializovat a je to na něm vidět, je to pohodář, hodný a v poslušnosti už dokonce vyhrál závod:)

Monty dospěl do sebevědomého psa, který své území a rodinu nekompromisně hlídá, a zatímco oni si s ním mohou dělat, co chtějí, od cizích lidí muchlování nevyhledává. Pohyb má krásný, plavný a pružný, kožíšek má luxusní, delší, bohatý, barevný - parádně se mazlí:P I nadále je to náruživý jedlík a spaní poctivě věnuje noci i celá dopoledne...k samcům je dominantní, k fenkám hravý a galantní. Monty je nabízen ke krytí!

Potomci: 2016 vrh "B" of Marvelwood, 7 štěňat po Fairy II. od Úhoště

Výběr Montyho fotek.

Monty v klubové fotogalerii

Výběr mých fotek Montíka na deviantartu

Mysteria II. od Úhoště

Nové Dvory, ČR, ♀Svod mladých: A66 Of P1, Poznámka: V pohybu stáčí špičku ocasu nepatrně vpravo.

Bonitace: As S2 Of /64 Chování při měření: Of, Xv 56,3 Xf 105,5

Dysplazie kloubů: DKK A (0/0) DLK (0/0) - rentgenována skoro v pěti letech!

DM: N/N DW: N/Dw

Číslo zápisu: CMKU/CSV/3449/12

Číslo čipu: 972270000402734

Bonitační karta

Měla nejdřív bleděmodrou šňůrku, která vybledla do šedé, a nakonec jí tu šňůrku překousla Rakša, takže jsem Mysterii dala rozlišovák drhaný, barevný.

Od malička je to největší štěně z vrhu, co si pečlivě hlídá svou důkladně vypapanou figuru:) Mystery je všetečná, dovádivá a zvídavá fenka. Bydlí s dalším psem a kočkami, které moc ráda trápí. Kvůli jejím zručným tlapkám museli majitelé zvýšit plot a na ledničku dát zámek, a přes všechno lumpačení nakonec stejně jako většina Rakšiných štěňat spí s paničkou v posteli:)

Výběr Mystečiných fotek.

Mysteria v klubové fotogalerii

Výběr mých fotek Mysterky na deviantartu

Mí II. od Úhoště

Arguedas, Navarra, Španělsko, ♀

Krásná Hora nad Vltavou, ČR, ♂Svod mladých: A66 Of P1, Poznámka: Výborně nasazený ocas.Bonitace: As I10 K5 Of /65 Chování při měření: Od, silně dráždivý, Xv 53,8 Xf 112,3 chovný I.Dysplazie kloubů: DKK A (0/0) DLK (0/0)DM: N/N DW: N/Dw (Genrex) DNA profil tamtéžZkoušky: ZOP

Fotogalerie:

Richmond, Virginia, USA, ♀ DM: N/N (po rodičích)Číslo zápisu: CMKU/CSV/3447/12 Číslo čipu: 900164000412975Výška: asi 59 cm (měřeno na nácviku bonitace)

Červená šňůrka.

Marley je prostě Čertík:) Odvážná, zvědavá, všude první, mrštná, drzá, na svou mámu si zavrčí jako zádný z jejích sourozenců, však ji za to Rakša také nejvíc morduje. Z toho si ale Marley nikdy dlouho hlavu nedělá, zakňučí, uteče se schovat - a za chvilku už jí je zase všude plno. Stejně jako dřív Rakša, i Marley má radši pořádné pokousání, než nějaké mazlení. U lidí v náruči ji to brzo přestane bavit, a pokud není ke kousání člověk nebo sourozenec, cupuje cokoliv jiného.

Ve třech letech už si ráda dovoluje na ostatní fenky, ale jinak je to takové štěně, říkáme jí Šotek:) Naprosto skvěle dovede pracovat se svou roztomilostí, je velice kontaktní a přítulná i k náhodným kolemjdoucím, turistům. Na výchovu je paličatá a ohledně trestů "splachovací", úplně stejně, jako když byla ještě mrňavé štěně. Ničeho se nebojí a nic ji nerozhodí, za dobu svého asi ročního pobytu v Čechách se naučila velmi dobře poslouchat povely v češtině. Rakše se po úvodní nechuti podřídila, a pak spolu vycházely až dojemně láskyplně. Marley měla u Rakši nevídaná privilegia, například jí Rakša opakovaně přenechávala ulovené myšky, i jí ukazovala, jak se to myšolovení dělá, když jí to nešlo. Marley měla dovoleno nevýslovné pruzení, dorážení, otravování, šlapání po Rakše, někdy jsme až žasli, co všechno jí Rakša dovolí. Na společných vycházkách byla Rakša pro Šotka veliký vzor, a Rakše to dělalo moc dobře na ego, jaká je důležitá:)

Výběr Marleyiných fotek.

Marley v klubové fotogalerii

Výběr mých fotek Šotka na deviantartu