Vrh "Y II." od Úhoště

Rakša (Xí od Úhoště) & Niko (Domenico Tichý stín)

Více o Rakše, fotogalerie, rodokmen, dokumenty.

Rakša je naše sedmiletá fenka, o níž si můžete počíst na tomto webu. Doporučuji především články a zápisky. Kratší shrnutí pro potenciální zájemce o štěňata je zde. Jaká štěňata asi po Rakše můžeme očekávat si skoukněte na jejím prvním vrhu. Tato štěňata budou její poslední, tak si je plánujeme pořádně užít:)

Více o Nikovi, fotogalerie, rodokmen.

Niko je čerstvě uchovněný dvouletý pes, velice dobře vychovaný - chůze u nohy bez vodítka, přivolání spolehlivé včetně od zvěře, bydlí se třema kočkama, ke kterým se chová uctivěji, než Rakša k našemu kocourovi:) Narozdíl od Rakši je to nekompromisní hlídač, domu, zahrady, páníčků. Má opravdu krásnou, typicky vlčáckou samčí hlavu - širokou, malá ouška, suchou tlamu, která je ve věčném úsměvu. Niko je snad permanentně v dobré náladě, nebojácný, je to velký mazlík, a to nejenom vůči svým páníčkům.

Štěňata

Narození: 3.11.2016, tři fenky a jeden pejsek, jedno štěňátko se narodilo mrtvé - fenka

Rodokmen: zde

Krytí: 30.8., 1.9. a 4.9.

Statistiky: COI (5) = 2,29%, COI (7) = 10,71%, AVK (7) = 57,93%, RC (7) = 19,32%

Vrh je opět zapsaný na chovnou stanici Od Úhoště naší chovatelky Hanky Kaufmanové.

Yaken II. od ÚhoštěOřech, ČR, ♂

DM: N/N

Číslo čipu: 991001000418121

Číslo zápisu: CMKU/CSV/4736/16

Nový přírůstek do rodiny je Mitra. (v Sanskrtu "přítel", a taky božstvo, ani nechtějte vědět, jaké neskutečné hledání, vymýšlení, přemlouvání a dohadování tomuto finálnímu jménu předcházelo:) Jediný pejsek z vrhu, první týdny byl nejmenší, od +- pátého týdne je naopak nejširší... Také nejvíc kouše, piraňka jedna. Po odchodu sourozenců naopak kousat dost zapomněl, ale pupkáč a mazlík je to pořád, navzdory našim snahám ho zhubnout a Rakšiným snahám z něj vychovat vyhazovače. Z důvodu nesestouplého varlete Mitrášek nebude chovný.

Mitrášova fotogalerie na Picase

Mitra v klubové galerii

Mitrovy nejlepší fotky budu dávat na DeviantArt

Podrobněji o Mitrovi píšu tady

Yzzy II. od Úhoště

Young Ch., Jižní Korea, ♀

DM: N/N

Číslo čipu: 991001000418122

Yzzy byla označena jako první, modrofialovou šňůrkou, aby jsme ji poznali od Yasmi. Ze šňůrky vyrostla do oranžového drhaného náramku, ten jí vydržel asi dva dny, než jí přes noc z krku zmizel, a dostala nový obojek, tentokrát víc do žluta. Yzzy původně měla zůstat v Čechách, ale nakonec bude dělat slávu Rakšímu jménu v daleké Koreji, ve společnosti vlčáků, kočiček a kangalů.

Web ch.st. Marvewood

Yzzynčina fotogalerie na Picase

Yzzy v klubové galerii

Yzzy na DeviantArtu

Ygraine II. od ÚhoštěJiří K., Praha, ČR, ♀

DM: N/N

Číslo čipu: 991001000418137

Číslo zápisu: CMKU/CSV/4738/16

Zatím asi nejpřítulnější štěně bude bydlet nedaleko, provizorní přezdívku měla Hladká, páč neměla nic odlišovacího na sobě, pak Indiánka, na fotkách ji poznáte podle barevného drhaného náramku na krku, když ten byl z krku kýmsi sežrán:) tak při jednom focení neměla rozlišovák žádný, a potom popruhový modro-bílý široký. Jméno jí majitelé vybrali podle matky krále Artuše. Ygrainka se celou dobu u nás tvářila jako největší mazlíček a tulilka, aby v novém domově rozpoutala vlčácké štěněcí peklo:P Naštěstí nás majitelé nezažalovali za podvod a pravidelně se Ygrainkou vídáme.

Ygrainčina fotogalerie na Picase

Ygraine v klubové fotogalerii

Ygrainka na Deviantartu

Yasmi II. od Úhoště

CH, ♀

DM: N/N

Číslo čipu: 991001000418132

Už od první chvilky se od sester lišila trochu zvlněnou srstí, a tak jsme jí říkali Kudrnka, a nebylo potřeba ji obtěžovat žádným rozlišovacím obojkem. Kromě vlnek na srsti a vlohám k tloustnutí má s Mitrou podobný oduševnělý pohled, ale nenechte se zmást, je to pěkný rarach. Jako nejhezčí fenku si ji nechala naše chovatelka, díky které jsme se ještě jednou naposled do štěňat pustili. Nakonec ale Jasmínku přeci jenom prodala do Švýcarska, na farmu u Ženevského jezera.

Yasmínky fotogalerie na Picase

Yasmi v klubové fotogalerii

Yasmi na DeviantArtu