Bobík, Kerbík, Wolfík

Post date: Jun 09, 2012 5:52:6 PM

Týden u nás byla na prázdninách kříženka Bobina, a ačkoliv má Rakša k cizím fenám často výhrady, Bobinku nechala žít:]Do Stromovky jsme šly s Janou a Kerbíkem (Cerberus ArQeVa), který se přijel do Prahy socializovat. Na velké louce před zraky mnoha rekreujících se lidí mne má bídnice ukázkově neposlechla na přivolání, ale volala jsem tak pánovitě, že se na rozdíl od Rakši na mě otočili snad i ptáci na obloze. Později sice zas poslouchala, ale k tomu už nemám tolik svědků...Kerbík byl nejdřív trochu zaražen, natěšená Rakša se na něj vrhla jak uragán. Ale rozkoukal se a pak už probíhalo klasické vzájemné honění a požírání, tu a tam byl do party přibrán i kolemjdoucí pes či fena (!). Rakša také konečně zúročila své dvě lekce obran, když vzorně sejmula pachatele - chlapečka na koloběžce. Oba přežili bez šrámů, ale doufám, že klučinův hlasitý nářek Rakšu poučil, že se při běhu má koukat před sebe, a ne požírat Kerbíka za sebou.

Potom už bylo všechno jen krásné, včetně počasí i fotek.

Na závěr Rakša potkala na Hradčanské jistého obdivovatele, který si ji nejdřív jen fotil. Pak se osmělil a pohladil ji, pomuchlal ji, zašišlal a za chvilku už mu Rakša stála na ramenou a lízala plešku a byla celkově dost přítulná, jak už mokří a špinaví pejsci bývají. I přesto mi pán vysvětloval, jak jsou psi lepší než lidi, tak jsem mu místo odporování podšoupla hrst pamlsků pro Rakšu a dál sledovala jeho čím dál tím méně čisté oblečení.Na nečekanou návštěvu se u nás stavila Hanka Kaufmanová s Wolfy Crying Wolf, která byla u Srdcerváčů na námluvách. Hárající Wolfy se s Rakšou nemazlila, takže zatímco jsme probírali Rakšiny budoucí štěňata, dotyčná seděla v bezpečí v kotci. Kolem kotce se vyzývavě promenovala Wolfy, zježená a s ocasem nahoru, pomaloučku a po špičkách. Rakša se sice celou dobu uctivě šklíbila ale po odchodu návštevy byla pěkně uražená:)

Vlevo v odkazech najdete sekci Naše články, kam jsme dali i nejnovější povídání o našem životě s čévéčkem, které vyšlo na pokračování v časopise Fauna.

Fotoalba: Bobinka, Stromovka moje a Jany, Wolfy.