III. Stretnutie priateľov a majiteľov ČSV Svätoplukovo

Post date: Jul 21, 2013 3:3:20 PM

"K nám se vejdeš," řekl Vojta a měl pravdu. Do červeného Transitu se krom mě, Terky a Vojty s Lenkou vešlo ještě deset československých vlčáků, kompletní sestava překážek na agility, baťohy, krmení, figurantské vybavení, zástěny na obrany a celé to bylo jemně pocukrované hebounkou přilnavou vrstvou psích chlupů. Člověk by je mohl vymetat celý den, vyluxovat, vyvětrat, a stejně stačí línajícím psům v klecích chvilka, a už je zase nasněžíno. Takto jsme na setkání poblíž Nitry jeli od Tawáků z Brna, kde jsme už pár dní byly na návštěvě s Terkou a její Ebinkou. Rakšu jsem vzala sebou, protože přece jediné, co miluje ještě víc než výcvik, je cestování autem:)

Abychom se v letním parnu v autě všici nespekli dohromady, vyrazili jsme ještě za hluboké noci, a tak jsme v pátek dorazili na Ranč u Rapšů poblíž Svatoplukova poblíž Nitry poblíž Slovenska jako první. Postupně dorážející slovenští majitelé čsv byli moc milí a družní a na ranči je bar a prostě ráno vstát na nácvik stop nebylo lehké. Většina z nás nikdy stopování se psem nezkoušela. Nácvik vypadá tak, že vezmete hromadu pamlsků, ujdete patnáct kroků a pod nohy si sypete ony pamlsky a na závěr jich nasypete ještě o něco víc. Pak jdete se psem, ten pamlsky vyčmuchá, zhltne a je pochválen. Jak přesně se pak od tohoto kroku postupuje k vystopování uprchlých zločinců nicméně netuším, mám pocit, že zločinci na útěku moc jemně nakrájených buřtíků netrousí.S Rakšou jsem se zúčastnila obou sobotních závodů - jeden byl vědomostní, ve kterém řada obálek s otázkami týkajícími se plemene byla pouhou zástěrkou pro opravdový účel - běháním ve vedru schvátit všechny účastníky:) Další závod byl v poslušnosti, prý podle řádu ZZO, a ať už to znamená cokoliv, myslím, že kdyby se to mělo dělat doopravdy, měli bychom zakázáno používat pamlsky. Například Rakšin aport, u kterého pouze doběhla k hozenému aportu, kousla do něj, vyplivla ho a pak se zadumaně zahleděla na mě a už se nehnula ani o píď, by asi nedostal ani ty tři body:) Ale díky Rakšímu zájmu o pamlsky se nám nějakým nedopatřením povedlo získat tolik bodů, že jsme se o první místo ze sedmi dělili s Petrou a jejím Toranem! Pak ovšem rozstřel - který z nich bude mít rychlejší přivolání - jasně ukázal, že Rakša sice přiběhne rychle, ale pak se zájmem sleduje, jak je na tom s přivoláním Toran a zdvořile počká, až si on ukázkově předsedne a vyhraje, než se podívá na mě, jestli ještě pořád chci, aby si také sedla:) Druhé místo nám tedy s Rakšou vyneslo gratulaci, pamlsky, míček, medaili a diplom - krom živého kapra je to poprvé, co kdy Rakša něco vyhrála:)

Palo a Esso z Kopáčkova dvora, Peťa a Toran (Bo Tasha) a na druhém místě já s Rakšou (Xí od Úhoště)

Pořád se mně chtělo spát, ale i tak jsem na chvíli ještě vylezla fotit nácvik na bonitaci a dovádění na agility překážkách, které poskytly ideální paltformu pro šaškárny především Foxince, jedinému ne-čsv na víkendu. Rakšu změřili certifikovaným měřidlem psů z německa, a měří v kohoutku 63 cm.V neděli jsem ve vší blaženosti zaspala jak nácvik stop, tak nácvik obran, a vyhrabala se z postele až na nácvik vystavování psů, kde jsem si z nerozvážnosti myslela, že pár minut na sluníčku mě nezabije a foťák jsem vnutila Marošovi. Nějaké fotky mi také fotila Terka. Nejvíc fotek z víkendu nafotil pan Volárik, a dalších fotek se doufám dočkáme od Terky a Vojty, který mimo jiné fotil i portréty všech 22 zúčastněných psů a fen. Některé jsem přidala k sobě do galerie.

Celá akce byla skvělá, Slováci pohostinní, psi krásní (ač vypelichaní:), počasí usměvavé, prostě paráda. Děkuji všem zúčastněným a zejména pak Terce (chovka s Divokou krví) a pořadatelům Vojtovi a Lence (Tawy) a Peťce (Tobrok).