Mnohá radostná setkání

Post date: May 15, 2014 11:47:7 AM

Quinto a Quebec od Úhoště - návštěva od naší chovatelky Hanky.

Danken Eden severu - s jeho prima páníčky jsem se s Rakšou svezla na svod a bonitaci v Roudnici, kde Rakší dcerka Mystery úspěšně absolvovala svod vlčácké mládeže. Fotky ze svodu tady.

Mysteria II. od Úhoště

Absolvovala o víkendu v Roudnici svod a v kohoutku jí naměřili úctyhodných 66 cm. Byla hrozně hodná a krásná a šikovná a já jí při předvádění v klusu zašlápla tlapku, a týden jsem od ní měla moc slušivého monokla, jak vehementně se mi omlouvala za mou nešikovnost:)

Ale klus Mysterce komise chválila, takže jsem to očividně úplně nepohřbila:D Děkuju majitelkám, že jste dorazily, a že se o naše přerostlé štěňátko tak krásně staráte!

Výsledky svodu a bonitace na klubových stránkách. (A66 Of P1, Poznámka: V pohybu stáčí špičku ocasu nepatrně vpravo.)

Káťa už naučila Mysterku pózovat fotografům:)

Taky se nám v Ořechu sešli dva vlčáci na hlídání: nejdřív Hopinka (Hope Grey Střípek snů), a pak Tim (White Snow King z Molu Es).

Hopka byla moc hodná, Rakše bez rozpaků podřízená, k nám velice přátelská, a myslím, že ten týden u nás vůbec netrpěla. Rakša by si asi bývala přála, aby s ní byla Hopka ochotná hrát divoké vlčácké hry na kousanou a honěnou, ale toho se dočkala následně s Timem, a tak jako tak byla ráda za psí společnost.

Tim u nás měl pobýt déle, ale Rakša se s vervou pustila do hárání prakticky od okamžiku, co Tima spatřila, takže když už šlo do tuhého, Tim se vrátil domů ke své rodině a Rakša byla asi dost naštvaná, že jí ty vytoužený štěňátka zase nevyšly:) Tim je krásně barevný pes, starší, rozumný, klidný, ovšem čím dál více vonící Rakšu si veeelice pečlivě hlídal. Musím přiznat, že když jsme poprvé zahlédli Rakšina oblíbeného psího kamaráda Luckyho, tak jsem pro jistotu rychle objala nejbližší strom. Rakša i Tim na vodítku totiž najednou táhli jako pivovarští koně, ona proto, že si chtěla jít pohrát jako obvykle, a Tim táhl nejspíš proto, aby psí konkurenci zkontroloval a zahnal. Dva vlčáci v zápřahu jsou něco úplně jiného, než když se do vodítka opře Rakša sama!

Zato na zahradě Tim brzy našel ta nejlepší místa na vylehávání, vyspávání a opalování, a z bystře si vykračujícího neohroženého vlčáka se návratem z vycházky zpět na zahradu rázem stal zase umazlený líný bačkora, který Rakší výzvy k honění a kočkování nechával bez povšimnutí... zato velmi pozorně dohlížel, když jsme jedli venku na terase, a pak se s Rakšou předháněli, který z nich dvou je větší mazel:)

Další fotky Tima s Rakšou tu.