Montík sveden

Post date: Nov 01, 2013 4:58:57 PM

Opět jsme absolvovali svod mladých v Roudnici, ale tentokrát jen jako angažovaní diváci, protože Rakšino štěňátko, jediný pejsek z vrhu, se přijel ukázat. Štěňátko Montík má 66 cm v kohoutku, povahu Of - sangvinik - ovladatelný, vyrovnaný a soulad se standartem ČSV výborný - nejlepší možný. A jako bonus mu komise připsala do poznámky, že má "výborně nasazený ocas". Asi to Rakša slyšela, protože si jeho oháňku zkoušela odnést jako suvenýr, a vůbec ho všelijak "mordovala" během naší následné vycházky na Říp. Zahlédla jsem mnoho známých, a počáteční mlhavé počasí se nakonec krásně vyslunilo, a já si nafotila Emmy, Montyho a Rakšu na krásném podzimním pozadí.

Na svodu byla Hopinka, která si nejdřív vynutila, že musí být Rakšou ze staré známosti taky trošku poválena, a potom důstojně přihlížela, když Monty bonitační komisi ukazoval zuby - vleže:)) Petr přijel s Emmy, podívat se na štěňata po Ferralovi, žlutá po tátovi:) Přehlídla jsem dokonce našeho známého Bucka od Úhoště, který absolvoval bonitaci a je chovný, Roman s ním očividně odvedl kus práce. Chovný je i Dante Srdcerváč, a další Ferralovo štěně, Dalajlama, se motal všude, a Montíkovi úplně kazil svodové soustředení, když ho tam před komisí vyzýval ke hře:) Potkali jsme se i s Bessinkou, karpatskou vlčicí, druhou tohoto jména. Od minula slušně povyrostla, a bohužel se moc bála lidí. Zato s vlčáky neměla nejmenší problém:)

Na Pavlově Danym táta vyzkoušel Rakšu, jestli už opravdu přestala hárat. Sice to vypadalo, že už je to za námi, ale teď, dva týdny poté, je Rakša opět v nejlepším. Potvrdil to Garp, který nezklamal, a jako každý rok, i letos nám přišel lézt přes plot.

Fotky ze svodu, z výletu na Říp, a z návštěvy Forsíka.