Mystery je chovná

Post date: Oct 17, 2017 8:56:27 AM

Až na dálný východ (Frýdlant nad Ostravicí) jsme se vypravili fandit Rakšině dceři z prvního vrhu na bonitaci. Mysterka je chovná (tedy ještě zbývá poslat DNA profil), obě paničky byly moc statečné, dokonce i já jsem si v kruhu s Mysterkou zaběhala, páč jsem stejně jako při svodu suplovala bolavé klouby paní Mannové. Tentokrát jsem zvládla Mysterce nešlápnout na tlapky a myslím, že tak mohli všichni nerušeně žasnout nad jejím naprosto báječným pohybem.Moc digitálních záznamů tentorkát nemáme, páč mě to focení nějak nešlo od ruky a tátovi při natáčení videa skonal mobil:) Ale i tak něco najdete v galerii fotek z Frýdlantu.

Mysterka je krásná vysoká fenka, má správně dlouhé nohy, i v pěti letech zářivě žluté oči, klouby bez dysplazie (s věkem se může špatné uložení kloubů zhoršovat, a proto všichni spěchají na rentgeny co nejdřív:), zuby, chlupy, ocas i uši - všechno v pořádku.

Laik by se divil, kolik "vad" a "nedostatků" dovede bonitační komise najít na psovi, který se všem ostatním zdá naprosto normální a pěkný. A co teprve majitelé, co jdou pyšně ukázat svůj vlkošedý poklad aby se dozvěděli "Ježiš! Ta je tlustá jako prase!" (Vzpomínám na náš svod s malou Rakšinkou:) A než se nadějete, už se nafukujete na svodech a bonitacích vašich odchovů - díky Montymu je Rakša už babička, a Mysterka snad bude mít štěňátka příští rok.

Mysteria II. od Úhoště

(Xí od Úhoště x Cair Potomok vlkov)

Bonitace: As S2 Of /64 Chování při měření: Of, Xv 56,3 Xf 105,5

Dysplazie kloubů: DKK A (0/0) DLK (0/0) - rentgenována skoro v pěti letech!

DM: N/N DW: N/Dw

Moc děkujeme jejím majitelkám, že překonaly nervozitu a celou republiku aby Mysty provedly bonitací. Gratulujeme, že ji uchovnili a že té holce šikovné, co umí přeskakovat plot a vykrádat ledničku, umožní stát se matkou. Jsem si jistá, že Shadow je na svou dceru moc pyšný, a Rakša snad někde v koutku duše taky, když zrovna nemá nutkání Mysterku vychovávat a trestat za to, že jí přerostla přes hlavu:) Fotky z Mysterčiny poslední návštěvy u nás najdete tady.