Psí láska č.2

Post date: Jan 28, 2011 6:0:55 PM

Krom dalších fotek na DeviantArtu, kam dávám ty povedenější, mám fotky se setkání pejskařů na Roztylech. Tolik psů pohromadě na volno jsem snad ještě neviděla!Šli jsme do krčského parku a bylo nás snad dvacet, třicet, fakt obrovská smečka. Já jsem tam jela s tím, že když Rakša bude zlá, tak buď to zkorigujeme košíkem, a nebo se odpojíme a projdeme se samy. A Rakša mě velice překvapila, tvářila se jako sluníčko, i drsné hry na mé houknutí lehce mírnila, jak postupně doráželi na sraz lidé se psy, tak si napnutě některé příchozí očuchávala, ale vrčení jsem slyšela jen občas, a to ještě nevím, jeslti to byla vždy ona. A někdy byla v právu se ohnat. (To když na ní nastupoval některý ze psů. Hárala na podzim, a přesto se s ní někteří psi stále ještě pokoušejí pářit...) Takže trošku napnutý seznamovací úvod, ale jak jsme vyrazili, tak se psi celkem rychle rozdělili do zájmových skupin. Někteří se honili, někteří zdrhali pryč, někteří se toho šrumce báli, někteří se snažili od každého vysomrovat pamlsky (Rakša), hodně si čuchalo po svém a individuálně, některé bordery se celou naši skupinu pokoušely "pást", někteří psi se prostě jen tak procházeli, či se snažili najít páníčka.

Z bláta do vody, z vody do bláta, pak se vyválet ve sněhu a jehličí a pak celé znova. Ještě že Rakša bydlí venku a je samočistící:)

Nebyli všichni pejsci svatí, a i Rakša občas drhla, ale nebylo to nic nebezpečného, spíš občas přehnala drsnost svých her. Já se ji snažila mít permanetně pod dohledem, a ona si mě taky často chodila zkontrolovat, jestli tam pořád jsem.

Vrtá mi fakt hlavou, co se honí hlavou Rakše, že já už se jednu chvíli vidím, jak z ní vymlátím duši jinak se nebude chovat slušně, a pak jdeme ven s takovou divokou bandou, tam spousta fen i pár méně vychovaných, a ona je úplně v pohodě. I přítomní lidé co znali čévéčka se podivovali, že si Rakša bez problémů hraje a není plachá. Pch, co se divěj, když mají každý u boku pytlík plnej voňavejch pamlsků... to by Rakša za nima šla i po rozpaleném uhlí:) To nemá nic společného s plachostí/odvahou:oD Prostě Rakša se skvěle pobavila se všemi psy, snědla co kdo dal a příště že prej můžem zas.Další fotky na psí lásce. A u Artuše.