Rakša a Niko na prvním rande

Post date: Jun 03, 2016 5:50:42 PM

A jaký je Niko? Velice dobře vychovaný - chůze u nohy bez vodítka, přivolání spolehlivé včetně od zvěře, bydlí se třema kočkama, ke kterým se chová uctivěji, než Rakša k našemu kocourovi:) Narozdíl od Rakši je to nekompromisní hlídač, domu, zahrady, páníčků. Je pěkný, a až zhubne, bude ještě krásnější:), má opravdu krásnou, typicky vlčáckou samčí hlavu - širokou, malá ouška, suchou tlamu, která je ve věčném úsměvu. Niko je snad permanentně v dobré náladě, nebojácný, je to ohromný mazlík, a to nejenom vůči svým páníčkům.

Rakše se velice zamlouvá, a myslím, že i ona jemu, už druhý den s ní po samčím koketoval, ale Rakša byla ze všeho vzruchu a dovádění tak unavená, že spíš pospávala, místo aby obdivovala, jak se před ní Niko impozantně vystavuje.

Fotila jsem jak splašená, koukněte.

Po delším hledání nám (a sobě) paní chovatelka vybrala na Rakšin zřejmě poslední vrh štěňat jako otce Nika (Domenico Tichý stín). S tátou jsme tam vyrazili za slušného vedra autem, takže u Menšíků jsme se vyhrabali z auta s Rakšou pěkně zpruzenou. Ale jak se děvenka rozzářila, když jsme nenáviděné auto nechali zaparkované, a byli pozváni do domu, na jehož dvoře spatřila fešného Nika.Seznámili se radostně, a my jsme s tátou a Rakšou strávili krásný víkend ve společnosti Nika a jeho rodiny. Rakša dokonce vydržela s nervama, že nesmí lovit jejich tři kočičky, které ji zajímaly víc, než slepičky a kačenky dohromady. Nikovo páníčci bydlí v nádherném kraji, na krátké procházce se člověk projde lesem, polem, loukou, potká malebné rybníky a vesničky a prostě bude to velká idyla, až tam s Rakšou pojedu na krytí.