Výcvik s Vaškem Zeiskem

Post date: Mar 12, 2011 8:5:3 AM

Polstrované ochranné oblečení figuranta by mohlo Rakšu na bonitaci zaskočit, a tak jsme si takzvanou zkoušku povahy u kolíku jeli vyzkoušet nanečisto v Jincích. Potkali jsme se tam s JItkou a Bernardem a s Marií a její Shadow a rovnou zkoušeli všechno, co na bonitaci bude potřeba. Například měřící tyčka se Bernardovi ale vůbec nezamlouvala, Shadow se na figuranta statečně hrnula ačkoliv je jí teprve půl roku, a Rakša byla překvapená, že má dovoleno si zavrčet.

Rakša - rok a půl stará fenka československého vlčáka s úředním jménem "Xí od Úhoště" - se tady učí bránit útočícímu neznámému člověku. Až dosud byla úspěšně vychovávána k lásce ke všem lidem a teď najednou je chválena za obrannou agresi. Nikdy dříve jsme to necvičili a tady vidíte všechny pokusy během jedinného dne. Od počáteční opatrnosti a překvapení, že je najednou za vrčení chválena, až po závěrečné odhodlání zaútočit i bez pánovy podpory. Je důležité si všimnout, že se zlobí výhradně jen když je napadena! Tohoto rozlišení musí být schopen každý chovný pes.

Bernardo Mio z Revíru vlků

Xí od Úhoště

Udo z Litavské kotliny

Bounty z Blatnických vinic

Tara z Litavské kotliny

Black Shadow ArQeVa

Rakša taky chtěla před tyčkou couvat (metr dlouhá kovová tyč je věc věru děsivá a všestranně nebezpečná), u kolíku neřádila tak jako ostatní psi, ale zdá se, že bonitace bude bez problémů.

Mrkli jsme taky jak cvičí jiná čévéčka (nejen) a pak jsme prokřehlí poděkovali, rozloučili se, sbalili psa a hurá domů.