Výstava psů Mladá Boleslav

Post date: Jul 19, 2010 8:13:41 AM

Celý den jsme se všichni opékali na sluníčku, ale lepší, než se topit v bahně. Celkem bylo přihlášeno 39 československých vlčáků a trvalo dlouho, než byli všichni zhodnoceni. Já fotila portréty všech těch krasavců a krasavic skrz pásku, která mi neustále clonila, zezadu si na mě různě sedali či skákali neukáznění psi... prostě ideál:)Známku Rakša dostala D jako dobrá. "Toto ocenění se uděluje jedinci, který sice vykazuje znaky svého plemene, ale má viditelné hrubší vady." Dobrá hlava, oko dobré, skus nůžkový, střední délka krku, volnější hřbet, dobré nasazení a dostatečně dlouhý ocas, dobré HK (hrudní končetiny), PK (pánevní končetiny) korektní, velmi jemný hrudník (je to trochu nečitelné, možná ta zkratka není jem. ale lem. či len.), srst není ve výstavní kondici.

Rozhodčí Olga Dolejšová

Mě mrzelo, že jsme ze všech 6 fenek v třídě mladých byli bez zaváhání poslední ... ale poslední holt někdo být musí, Rakša opravdu má srst jak nedoškubaná slepice ačkoliv jsem ji kartáčovala horem dolem, a o vystavování nic moc nevíme, takže už jsem se uklidnila, přestala dumat které že to ty "viditelné hrubší vady" Rakša má, že si jich na svodu nevšimli, a výstavní kariéru necháme jiným.

A paní Šimáčková, co nám na svodu oznámila, že je Rakša tlustá jako prase, nám řekla, že už Rakša tlustá není, takže to máme oficiální:) --- Na fotce půvabný Yahoo z Molu Es.

Fotky:

Jména psů a majitelů jsem přiřazovala podle výstavních čísel, nezaručuju 100% správnost.