Výstava v Nadějkově

Post date: Sep 27, 2012 10:15:58 AM

Rakšinu bohatou výstavní kariéru jsme završili úspěšnou účastí na Speciální výstavě Československého vlčáka v Nadějkově. Od paní rozhodčí Moniky Soukupové Rakša dostala známku Výborná 3. V naší kategorii feny - třída otevřená bylo posouzeno celkem šest fen. Nafotila jsem strašnou kupu fotek. Následně jsem podnikla náročný úkol zjistit z výstavního katalogu, co to je za zvířata. Někdy jsem si vůbec nebyla jistá, tak mě případně opravte. Psy jsem otagovala jmény, takže všechny jejich fotky z této výstavy lze podle nich vyhledávat. Po návratu z výstavy se Rakša rozhodla začít hárat, mnohem dřív, než v minulých letech, takže horečně vyřizujeme krycího psa:)Co o výstavě napsal táta:Pro psy je to děsná nuda i normálně, takže doufám, že Rakša už má odslouženo. Mně se naopak líbilo hlasité vysvětlování, co je na každém psu dobré a špatné. Pokud je toto běžná praxe na speciálkách, tak to bych se zase někdy vypravil (ovšem bez psa :-).

Včera zřejmě díky počínajícímu hárání byla navíc Rakša nějaká mdlá (i si v tom ruchu během čekání pospala). V kruhu pak vůbec nechtěla běžet rychleji a divila se, co blbnu, že jí poprvé v životě pobízím k rychlejšímu pohybu.

Na rozdíl od té naší první a jediné výstavy v Boleslavi ovšem rozhodčí vždycky detailně nahlas všem vysvětlila, co se jí na každém psu líbí i nelíbí. A to je naopak pro nás amatéry zajímavé.

Z těch 40 psů bylo jen pár, na kterých rozhodčí nenašla chybu. A to jsem jen koukal, co všechno může být špatně. Na Rakše zmínila jen dvě věci:

 • Lehce vlnitou srst. To je i v přiloženém protokolu.

 • Zvedá hlavu při běhu, což přisoudila za vinu mě, příště jí prý nemám při běhu zvedat hlavu vodítkem. Netušila, že žádné příště nebude:)

Jinak ale veřejná hlasitá chvála:

  • harmonická, správných proporcí

  • pevně stavěná

  • krásný pohyb

Čili přesná shoda s hodnocením pana Hartla, když jsme ho navštívili s výtisky Fauny: "To je fena bez chyby, a ta zvlněná srst nevadí. Navíc má krásné samičí rysy."

V průběhu posuzování, když jsme se o Rakše bavili u stolku, jsem se ptal, zda je podle nich momentálně tlustá - možná by jí prý neškodilo jedno kilo shodit (váží 28 kg).

A pak se mi líbily sošky pro vítěze - mnohem lepší nápad než obligátní poháry. Škoda, že jsme nevyhráli...

Fotogalerie

 1. Moje

 2. Daniela Čílová

 3. Helena Hubáčková

Výsledky výstavy na klubových stránkách.