Vlcak Born in the USA

Post date: Apr 08, 2014 2:2:37 PM

Předsedkyně amerického Klubu chovatelů ČSV Marcy má stylovou poznávací značku. Ze své smečky vlčáků nám přivezla na setkání v Coloradu ukázat Ashu a Annie. Navíc jsme viděli americký útulek pro domácí mazlíčky, a řeknu vám, že bejt americká kočka, tak jdu bydlet do jejich luxusního útulku v Idaho Springs:)

Galomy Oaks Born in the USA (Annie)

Asha z Dubničanky

Československý vlčák se v americe oficiálně jmenuje Czechoslovakian Vlcak, protože správný překlad "wolfdog" má v USA spíše negativní konotace. Mívají tam totiž problémy s kříženci vlků a psů všeho druhu, kteří, jen co odrostou štěňátkovské roztomilosti, bývají odloženi, nebo prostě jen vyhozeni na ulici, a jsou s nimi takové potíže, že policisté i většina útulků tyto vlčí křížence odpravuje na potkání a ani si nedovolí zkusit jim hledat nový domov. Některé americké státy vlastnictví vlků nebo vlčích kříženců tak rovnou zakazují, a začínající klub se chce vyhnout problémům, které by případné dávání vlčáků do souvislosti s vlčími kříženci a vlky v soukromých rukách mohlo vyvolat.

Chudáci američané nejenom musí bojovat s náročnou výslovností samotného názvu plemene (vul-tchaack), ale také většina českých a slovenských chovných stanic má pro ně naprosto nevyslovitelné a nezapamatovatelné názvy:) Navíc je v americe málo míst, kde mohou být psi puštěni na volno, čili pořízení a vlastnictví vlčáka tam vyžaduje ještě zapálenější nadšenectví pro plemeno, než u nás, řekla bych:)