Vlci v kruzích

Post date: Jul 10, 2013 1:52:27 PM

Lence Dragonari patří dík za uspořádání setkání pro majitele československých vlčáků v Roudnici nad Labem. V plánu byla beseda s Peterem van Erne o výchově psů, pak zrušené povídání o výstavách, jehož hlavní povídatelka nedorazila, nácvik svodu a bonitace včetně měření a testu povahy u kolíku. Zvědavá jsem byla zejména na tu první besedu, protože výstavy nejsou důležité a svod i bonitaci máme už s Rakšou za sebou.

Peter si na besedu udělal čas v programu nabitém péčí o štěňátka vrhu "D" Waawanyanka (po našem oblíbeném Ferralovi:). Myslím, že závěr besedy neproběhl úplně šťastně, Peter názorně ukazoval, jak si poradit s dominantním psem, a zatímco jedna živá ukázka spolupracovala, druhá se vzpíralala. Pro mne z toho plyne poučení, že výchovné metody jsou různé co člověk a pes, a svého psa by si měl majitel "rovnat" sám, zná ho koneckonců nejlíp. Na druhou stranu bylo o čem štěbetat na Facebooku, lidé, co u incidentu vůbec nebyli, popisovali jaké hrůzy se tam odehrály, no prostě skandál v okurkové sezóně:) Názorná ukázka se mi sice nezdála, ale na druhou stranu se mi líbilo, jak se chovala Peterova dospělá fena, která tam jako jediná (mimo štěňat) mohla pobíhat na volno aniž by vyhledávala nebo vyvolávala konflikty. Nejdůležtější ale bylo vidět se se známými lidmi i psy, velkou radost mi udělalo nečekané setkání s Czertikem Arqeva, který přijel na návštěvu z Anglie. Abyste věděli, tak jsem jeho kmotra, hádejte proč:) Fotila jsem jako divá.

Moje - https://picasaweb.google.com/106284470866526794558/VlciVKruzich

Na FB: Vlci v kruzích

Romana - http://lakotawin.rajce.idnes.cz/Nacvik_Bonitace_Roudnice_a_Kacice

Radek, Věra, Dáša, Lu, Monika a další - https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.632642663413160&type=1

Magda - https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.391894267588672&type=1

Monika - https://www.facebook.com/monika.tosovska/media_set?set=a.10152432938881988.1073741840.743781987&type=1

Fotografie:

Jo a nesmím zapomenout na velmi zajímavou zpáteční cestu autem, kdy jsme se do tuším Fabie naskládali čtyři lidé a čtyři vlčáci, Rakšu jsem měla na klíně strategicky naaranžovanou tak, že slintala do klína Zdendovi, na to nejlepší místo:)) V půli cesty ale Ragnar usoudil, že už ho to v kufru s Hopinkou a Bellou neba, přelezl zadní opěradlo, prošel se po Rakše, která byla z jízdy autem tak nešťastná, že se ani nezmohla na odpor a jen přidala na intenzitě slintání, zatímco mi Ragnar zaparkoval na rameni. Když pochopil, že dospělý vlčák se člověku na rameno tak docela nevejde, stočil se mi kolem krku a zároveň kolem pasu a odmítal se hnout kamkoliv jinam. Obložená slintajícími vlčáky a ve veselé společnosti (na můj účet:o), cesta mi utekla jako nic:)

Czertik má neobvyklé zabarvení, takové ďábelské, povahu má naopak velmi milou, s Rakšou se na vycházce výborně vydováděli. Doufám, že se brzo úspěšně zúčastní opravdové bonitace, rentgeny kloubů mu vyšly nejlepší možné i přesto, že za mlada projevil andrenalinové sklony k parašutismu:) A jak se umí krásně smát do objektivu!Celkem tam bylo na třicet československých vlčáků, nejen z Čech, ale i Anglie a Španělska (snad se nepletu:). Hayaakim, Likejna, Caltoo, Ája, Ragnar, Hopinka, Houdi, Darlin, atd. atd. Myslím, že nováčci majitelé uvítali, že si mohli vyzkoušet, co taková bonitace obnáší a seznámit s tím i své pejsky, třeba to napříště napomůže s rychlejším a hladším průběhem bonitací a svodů, ten poslední v Jevišovicích byl opravdu zbytečně zdlouhavý. My ostatní si popovídali, vyměnili zážitky a drby, kdo měl foťák, fotil do všech stran. Na svých fotkách jsem napočítala 34 ČSV.